مقالات

قیمت کفپوش اپوکسی و ضمانت اجرا

قیمت کفپوش اپوکسی و ضمانت اجرا

قیمت کفپوش اپوکسی و  ضمانت اجرا

قیمت کفپوش اپوکسی و ضمانت اجرا یا بهتر است بگوییم قیمت کفپوش های صنعتی رزینی به عوامل مختلفی بستگی دارد  که در ادامه به آن خواهیم پرداخت اما بهتر است در ابتدا یک تعریف ساده از کفپوش های اپوکسی ارایه نماییم این کفپوش ها که بیشتر به صورت دو جزئی فروخته می شوند شامل مواد زیر می باشند:

 • رزین
 • هاردنر
 • فیلرها
 • پیگمنت ها
 • و….

با توجه به اینکه کلیه این مواد قالبا وارداتی بوده و یا با توجه به ارزش صادراتی متاثر از قیمت نوسانت ارزی به روز قیمت گذاری می شود بنا براین ارایه یک قیمت ثابت برای مواد با توجه به شرایط امکان پذیر نمی باشد اما این همه ماجرا نیست در واقع عوامل بسیار مهم تری نیز در این زمینه تاثیر گذار است برای مثال:

قیمت کفپوش اپوکسی و ضمانت اجرا

 تعیین قیمت کفپوش اپوکسی بر اساس ضخامت و شرایط پروژه

کفپوش های اپوکسی تنوع بی نظیر و انعطاف پذیری بالای برای اجرا دارا می باشند. به طور معمول این کفپوش ها از ضخامت یک میل تا ضخامت 5 میل اجرا می شوند انتخاب ضخامت هر پروژه نیازمند مشاوره با متخصصان این حوزه می باشد که در مجموعه اپوکسی فام این امکان وجود فراهم گردیده است در واقع انتخاب ضخامت کفپوش باعواملی مانند موارد زیر بستگی دارد:

 • زیر سازی

امکان اجرای کفپوش اپوکسی بر روی سطح بتنی، سنگ، سرامیک، موزایک و …. وجود دارد . هرچه سطح زیر اپوکسی صاف و صیقلی تر و بدون خلل و فرج باشد امکان اجرا با ضخامت پایین تر بیشتر است .

 • کاربری پروژه

در بعضی پروژه های صنعتی با توجه به کاربری سطح کفپوش و ضخامت آن تعیین می شود در پروژه های که دستگاه های سنگین و یا مواد شیمیایی خورنده ریخته می شود نمی توان از کفپوش های معمولی با ضخامت پایین استفاده نمود برای مثال برای کارخانه های که دستگاه های با ویبره و لرزش زیاد دارند بهتر است از کفپوش های پلی یورتان با ضخامت بیش از 3 میل استفاده نمود زیرا این کفپوش ها تنش پذیرتر هستند و دیرتر دچار ترک می شوند.

بارمکانیکی و فشاری بر روی سطح

در بعضی پروژها فشار و ترافیک بر روی سطح ناچیز است و صرفا افراد بر روی سطح تردد دارند و یا بارها یا دستگاه های سنگین بر روی سطح قرار نمی گیرد در این موارد می توان، کفپوش با ضخامت یک میل یا دو میل اجرا نمود اما برای سطوحی مثل پارکینگ های طبقاتی با تردد بی شمار و یا کارخانه های که در آنها لیفتراک عبور می کند امکان اجرای ضخامت زیر سه میل وجود ندارد

و…..

متراژ پروژه

با توجه به هزینه های تولید کفپوش اپوکسی با یک فام رنگی مخصوص می توان گفت هزینه سربار شرکت تولید کننده برای 10 کیلو رنگ اپوکسی با 100 کیلو رنگ اپوکسی برابر می باشد و می توان گفت اجرای کفپوش اپوکسی در پروژه های بزرگ با هزینه کمتری انجام می گیرد. در واقع هر چقدر سفارش محصول بیشتر قیمت مناسبتر می شود.

دستمزد اجرای کفپوش

دستمزد کفپوش های اپوکسی بر اساس سطح و میزان ضخامت و نوع کفپوش اپوکسی متفاوت می باشد که با توجه به اینکه 20 در صد از هزینه های کفپوش اپوکسی مرتبط به اجرا می باشد می تواند در قیمت تعیین شده تاثیر بگذارد برای مثال برای اجرای کفپوش آنتی استاتیک با توجه به مراحل اجرای بیشتر و لایه های اضافی و حساسیت انجام پروژه دستمزد اجرا به نسبت پروژه های دیگر بیشتر می باشد.

کفپوش های دکوراتیو

با توجه به اینکه کفپوش های اپوکسی به شکل صنعتی و یا دکوراتیو انجام می گیرند بر اساس  اینکه میزان مواد مصرفی  نوع مواد متفاوت هستند و در دستمزد اجرا نیز کفپوش های دکوراتیو مانند یک اثر هنری محاسبه می گردند گران تر می باشند.

در واقع هر پروژه شرایط خود را دارا می باشد امابه طور میانگین می توان به جدول زیر استناد نمود البته با توجه به اینکه شاید این جدول ها به روزرسانی نشوند توصیه می گردد حتما از طریق تماس با این مجموعه و دیگر شرکت ها قیمت دقیق این محصولات استعلام نمایید.

ردیف محصول و خدمات اجرا واحد قیمت
1 کفپوش اپوکسی پوست پرتقالی متر مربع 310- 410   هزار تومان
2 کفپوش اپوکسی صیقلی متر مربع 500-800  هزار تومان
3 کفپوش اپوکسی انتی استاتیک مترمربع 850-600 هزار تومان
4 کفپوش اپوکسی دکوراتیو متر مربع 550 هزارتومان به بالا
5 کفپوش بیمارستانی متر مربع 470-800 هزار تومان

با توجه به اینکه فرمول این مواد در شرکت ها متفاوت بوده نوع مواد مصرفی و کیفیت مواد تولیدی متفاوت بوده است احتمالا با قیمت های متفاوت اما در یک رنج قیمتی مواجه می شوید.

قیمت لایه های کفپوش اپوکسی

همانگونه که قبلا به آن اشاره نمودیم فرمول اپوکسی در هر شرکت انحصاری بوده و با توجه به تنوع مواد اولیه در بازار و میزان مواد مصرفی مانند رزین هاردنر در هر لایه قیمت متفاوت ها خواهد. برای اگاهی بیشتر و با توجه به کاربرد لایه های اپوکسی در مصارف صنعتی قیمت این مواد به شرح زیر در یک جدول اعلام می گردد.

ردیف محصولات واحد قیمت
1 پرایمر اپوکسی کیلوگرم 150-120 هزارتومان
2 ماستیک اپوکسی کیلوگرم 105-150 هزار تومان
3 روکش اپوکسی کیلوگرم 170-250 هزار تومان
4 لاک اپوکسی مقاوم به خش کیلوگرم 600-150 هزار تومان
5 اجرای اپوکسی متر مربع 50-900 هزار تومان

نکات مهمی که در زمان خرید کفپوش اپوکسی باید مد نظر قرار دهید

اولین نکته این است که چرا می خواهید از کفپوش اپوکسی به جای کفپوش های دیگر مانند سنگ، کاشی و سرامیک و یا انواع بتن ها یا پارکت ها استفاده نمایید برای چنین تصمیمی لازم است مزایا و معایب کفپوش اپوکسی را بدانید

مزایا کفپوش اپوکسی شامل

 • مقاومت زیاد در مقابل ترافیک سنگین و مواد خورنده
 • تنوع و زیبایی
 • شستشوی آسان
 • ترمیم پذیری آسان
 • یکپارچه و بدون درزبودن
 • قیمت مناسب با توجه به مزیت ها
 • صاف و صیقلی بودن
 • انتی باکتریال
 • انتی داست
مطالعه بیشتر : کفپوش اپوکسی چیست؟

معایب کفپوش اپوکسی

 • قیمت بالای آن به نسبت کفپوش های مانند موزاییک
 • عدم مقاومت در قابل نور خورشید
 • خش پذیر بودن
 • نیازمند نیروی مجرب برای اجرا

این کفپوش ها برای محیط های صنعتی مانند کفپوش کارخانه های تولید مواد غدایی صنایع الکترونیکی و یا کارگاه های صنعتی بسیار مناسب است.

شاید به جرات بتوان گفت بهترین انتخاب برای پارکینگ می باشد و قابلیت این را دارد که به وسیله خط کشی محدوده هر پارگینگ مشخص شود. لازم به ذکر که اجرای خط کشی به متر طول محاسبه می گردد.

 نکته دوم در انتخاب کفپوش ها بازدید از پروژه های مشابه با کاربری مورد نظر شما است

نکته سوم با توجه به اینکه برای افراد عادی امکان تست مواد به صورت آزمایشگاهی نمی باشد با تحقیق از شرکت های معتبر و تولید کننده با ضمانت کافی خرید نمایند .

نکته چهارم می توان مواد را از یک شرکت تهیه نمود و برای اجرا به افراد دیگر سپرد گاهی این کار باعث می شود هزینه تمام شده مقدار جزیی کاهش یابد اما  اجرا انجام شده در صورت داشتن مشکل شامل گارانتی شرکت ها و یا مجری نمی شود لذا بهتر است از هر شرکتی که مواد تهیه می نمایید اجرای کار خود را به آن شرکت بسپارید مجموعه اپوکسی فام در نهایت اطمینان به مواد تولیدی خود و استفاده از کادر مجرب محصولات خود را بیش از یک سال گارانتی می نماید و طبق شرح گارانتی این شرکت کلیه خدمات شامل 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

نکته اخر برای خرید این محصول از شرکت های مختلف استعلام قیمت به همراه پرپوزال فنی درخواست نمایید.

ارتباط با ما: 44017919 (021) _ 09125263615

آدرس : فلکه اول صادقیه ابتدای ستارخان مجتمع اداری تجاری پردیس طبقه ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *