مقالات

7 نکته کلیدی برای انتخاب بهترین کفپوش تعمیرگاه خودرو چیست ؟

7 نکته کلیدی برای انتخاب بهترین کفپوش تعمیرگاه خودرو چیست ؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ذهن صاحبان تعمیرگاه ها، تعویض روغنی ها و نمایشگاه های خودرو را مشغول نموده این است که چگونه یک کفپوش مناسب برای محل کار خود انتخاب نمایند.انتظارات گوناگونی در ذهن آنها در خصوص این کفپوش ها وجود دارد .ما در این مقاله قصد داریم به 7 نکته کلیدی برای انتخاب بهترین کفپوش تعمیرگاه خودرو بپردازیم.
کفپوش اپوکسی مقاوم در برابر ریزش روغن، گریس،بنزین
هرکجا که صحبت از تعمیر خودرو به میان باشد یکی از مهم ترین نگرانی ها ریزش روغن موتور،گریس و بنزین می باشد.با توجه به اینکه روغن موتورها از مشتقات نفتی و یا از ترکیب مواد شیمیایی می باشند شامل مقادیر زیادی اسیدهای چرب، پایدار کننده ها و آنتی فوم ها می باشند براحتی می توانند به سطوح بتنی آسیب وارد نمایند و با نفوذ در خلل و فرج بتن فرسایش آن را سریع تر نمایند و با ضریب نفوذ بالا باعث ایجاد لک های دائمی می شوند لذا انتخاب یک کفپوش مناسب، زیبا و مقاوم در مقابل مواد شیمیایی می تواند چاره ساز باشد.

مطالعه بیشتر : کاشی کاری ضد اسید چه کاربردی دارد؟

کفپوش های اپوکسی با توجه به ساختار پلیمری خود این مشکل را حل نموده اند . این کفپوش ها بسیار زیبا بر خلاف ظاهر ظریف خود در مقابل خورندگی مواد شیمیایی بسیار مقاوم هستند و روغن های موتور نمی توانند در آنها نفوذ نمایند و به سادگی از روی سطح پاک می شوند و همچنین با توجه به مقاومت مکانیکی بالای کفپوش های اپوکسی می توانند بستر مناسبی برای عبور و ترافیک سنگین خودروها باشند.
کفپوش های اپوکسی آنتی استاتیک یا ضد جرقه
از دیگر مواردی که بسیار مهم می باشد این است با توجه به اشتعال زا بودن بنزین و روغن ها در تعمیرگاه ها باید این را در نظر داشت که احتمال آتش سوزی را بسیار کاهش داد یکی از علت هایی که در هنگام تعمیر خودروها منجر به اتش سوزی می شود جریان الکتریسته ساکن است که باید برای مقابله با آن از کفپوش آنتی استانیک اپوکسی استفاده نمود که قادر است با شبکه های مسی داخل خود این جریان را به چاه های ارس انتقال دهد.


کفپوش های اپوکسی انتی اسلپت

یکی از مهم ترین مواردی که در هنگام تعویض روغن خودرو ها اتفاق می افتد ریزش زیاد روغن روی سطح می باشد که باعث می شود سطح بسیار سر باشد و ممکن است تعمیرکاران بر روی سطح سر بخورند و در اثر بخورد با زمین و یا اشیا دچار حادثه های ناگوار شوند کفپوش های اپوکسی بافتدار گزینه های مناسب برای رفع این مشکل می باشند . آنها به سرعت از روغن پاک می شوند و با بافت هایی که روی خود دارند مانع سر خوردن افراد می شوند.

شستشوی آسان کفپوش اپوکسی

در موارد بالا چندین بار اشاره کردیم که به سادگی می توان مواد را از روی سطح کفپوش های اپوکسی پاک کرد باید بگوییم بله با توجه به اینکه این کفپوش ها به سادگی با مواد واکنش نمی دهند و مواد شیمیایی اکثرا به لایه های آن نفوذ نمی کنند با روش های ساده تمیز می شوند . اولین راه می توان از جاروهای معمولی یا جاروهای برقی برای تمیز کردن سطح از گرد و غبار ، خاک و غیره استفاده شود و اگر لکه و روغن روی سطح نیست می توان با آب و طی آن را تمیز نمود بهتر است بعد از آن از طی خشک نیز استفاده کنیم . برای پاک کردن لکه های های روغنی سریع اقدام نمایید ابتدا آنها را با دستمال یا حوله های خشک پاک کنید و بعد از شوینده های صابونی استفاده نمایید . البته اگر بخواهید کفپوش اپوکسی خود را مانند روز اول برق بیندازید متخصصان و شویینده های مخصوص برای اینکار وجود دارند . نکته مهم که نباید فراموش کنید هرگز برای تمیز کردن کفپوش اپوکسی خود نباید ار شوینده های با باپایه آب ژوال و سفید کننده ها و یا شوینده های اسیدی استفاده نمایید.

نحوه ترمیم کفپوش های اپوکسی

کفپوش های اپوکسی علیرغم مقاومت بالای خود نیز ممکن است مانند دیگر کفپوش ها بنا به دلایل مختلفی دچار آسیب شوند اما چیزی که کفپوش های اپوکسی تعمیرگاهی را متمایز می کند این است که به سادگی و در مدت زمان کوتاهی می توانند ترمیم شوند و دوباره مثل روز اول قابل استفاده خواهند بود و اگر به هر دلیلی مانند تغییر دکوراسیون می توانید به سرعت رنگ آنها را با هزینه کمی تغییر بدهید.این کفپوش ها قابلیت طراحی خط کشی بر روی خود دارند. حتی می توان آنها را به صورت دکوراتیو فلیک پاش، طرح سنگ ابرو بادی و یا چند رنگ اجرا نمود.

قیمت مناسب کفپوش های اپوکسی

انتخاب کفپوش مناسب همیشه با در نظر گرفتن توجیه و صرفه اقتصادی شکل می گیرد کفپوش های اپوکسی با توجه به ویژگی های فنی از قیمت مناسبی برخوردارند این کفپوش ها بر اساس نیاز هر مشتری متفاوت بوده و آنها را براساس نوع و ضخامت و موارد دیگر ارزش گذاری می کنند شما می توانید با تماس با کارشناسان مجموعه اپوکسی فام ضمن دریافت مشاوره رایگان برای انتخاب کفپوش مناسب سطح خود از قیمت بروزرسانی شده این کفپوش ها نیز مطلع شوید.
رعایت تمام نکات بالا به همراه گرفتن مشاوره از متخصصان این حوزه می تواند به شما کمک کند بهترین کفپوش با مناسب ترین قیمت را برای تعمیرگاه خودروی خود انتخاب نمایید.

ارتباط با ما: 44017919 (021) _ 09125263615

آدرس : فلکه اول صادقیه ابتدای ستارخان مجتمع اداری تجاری پردیس طبقه ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *